Tauragės meno mokykloje

Pasieksi savo tikslus

Jauki aplinka, šiuolaikiški mokytojai, bei draugų būrys lydės tave ir spalvins tavo gyvenimą daugelį metų!

Muzika

Nejaučiantys malonumo klausydamiesi muzikos, sukurti be harmonijos. – Džordžas Karlinas.

Dailė

Visos meno rūšys skirtos didžiausiam iš menų — menui gyventi žemėje. — Bertoltas Brechtas.

Teatras

Aktorius privers publiką pamiršti, režisieriaus ir net aktoriaus būtį. — Paulius Scofieldas

Šokis

Viskas visatoje turi ritmą. Viskas visatoje yra didysis dangaus šokis. — Maya Angelou

Tauragės meno mokykla

Muzika

Formalųjį švietimą papildančio ugdymo programos (FŠPU)

Būk tuo kuris įkvepia!

Pradinio muzikinio ugdymo programa

Rekomenduojama vaikams nuo 7-10 metų.
4 metai

Pagrindinio muzikinio ugdymo programa

Rekomenduojama mokiniams, pabaigusiems pradinio muzikinio ugdymo programą
4 metai
Ten, kur baigiasi žodžiai, prasideda muzika.
Vokiečių poetas Heinrich Heine
Formalųjį švietimą papildančio ugdymo programos (FŠPU):

Smuikas  |  Gitara  |  Kanklės | Altas

Fortepijonas  |  Akordeonas  

Trombonas | Tūba | Eufonija | Fleita | Saksofonas | Klarnetas | Trimitas | Tenoras

Chorinis dainavimas

Neformaliojo vaikų švietimo programos (NVŠ):
POPURI
Dainavimo studija
ŽEMUOGĖS
Dainavimo studija
MĖTA
Dainos ir šokio studija
ADAGIO
Vokalinio meno studija
GERVĖS
Modernaus folkloro studija
AKORDAS
Gitaros studija
TIESIOG RITMAS
Būgnų studija
ANKSTYVASIS MUZIKINIS UGDYMAS
Trukmė - 1 metai, 6-8 metų vaikams
MUZIKOS MĖGĖJAI
Trukmė - 4 metai, vaikams nuo 7 metų. A-VARIANTAS: Muzikos instrumentas + pasirenkamasis dalykas B-VARIANTAS: Solinis dainavimas + pasirenkamasis dalykas
KRYPTINGAS MUZIKINIS UGDYMAS
Meno kolektyvuose. Trukmė - 4 metai – mokiniams, baigusiems pradinio arba pagrindinio muzikinio ugdymo programą
Previous
Next

STYGINIAI INSTRUMENTAI

SMUIKAS

Smuikas – styginis instrumentas turintis keturias stygas, suderintas kvintomis.Žemiausia styga yra G („sol“). Tai yra pats mažiausias ir aukščiausiai suderintas instrumentas, priklausantis smuiko šeimai. Šiai šeimai taip pat priklauso violončelė ir altas.

KANKLĖS

Kanklės – tradicinis, styginis lietuvių liaudies muzikos instrumentas, gnaibomasis chordofonas, daugiastygė citra su trapecijos formos rezonatoriumi. Drauge su latvų kuoklės, lyvių kandla, estų kanele, suomių bei karelų kantele ir rusų guslėmis įeina į Baltijos sritims būdingų ir giminingų instrumentų šeimą, bendrasis jų pavadinimas – Baltijos psalteriumas.

GITARA

Gitara – styginis muzikos instrumentas, kuriuo grojama pirštais arba mediatoriumi. Instrumentas sudarytas iš korpuso, grifo, stygų ir galvutės.

Gitara buvo ir yra plačiai naudojama XX a. susiformavusios elektroninės muzikos žanruose (rokas, metalas, džiazas, bliuzas ir kt.).

KLAVIŠINIAI INSTRUMENTAI

Akordeonas

Akordeonas – muzikos instrumentas, priklausantis liežuvėlinių aerofonų klasei. Akordeonu grojama spaudant klavišus ir mygtukus, taip atidarant kelią orui tekėti pro liežuvėlius ir sukelti garsą. Akordeonas labai populiarus Šiaurės Amerikoje, Kolumbijoje, Brazilijoje ir Prancūzijoje.

Groti akordeonu reikia turėti tam tikros fizinės jėgos, nes instrumentas yra gana sunkus. Akordeonas gali sverti nuo 1 iki 9-10 kilogramų (kai kurie sveria ir 13, ar net 15 kilogramų). Tai priklauso nuo to, iš ko ir kaip jis pagamintas. 

Fortepijonas

Fortepijonas – klavišinis muzikos instrumentas, mušamasis chordofonas (garsą sukelia plaktukėliais virpinamos stygos). Vienas populiariausių koncertams skirtų instrumentų, dažniausiai naudojamas klasikinėje ir džiazo muzikoje.

 

Kad stygos virpėtų, reikia jas iš anksto viena kryptimi įtempti. Fortepijonas išsiskiria plačiu diapazonu, turtingu tembru ir judria skambesio dinamika.

PUČIAMIEJI INSTRUMENTAI

Tūba

Tūba – varinis pučiamasis (ambušiūrinis) muzikos instrumentas. Žemiausią garsą apimantis varinių pučiamųjų grupės atstovas.

FLEITA

Fleita – medinis pučiamasis muzikos instrumentas, kuriuo garsas išgaunamas pučiant orą į skylutę, be mundštuko. Fleita grojantis asmuo vadinamas fleitininku.

Eufonija

Eufonija taip pat žinoma kaip „Mažylė tūba. Pavadinimas kilęs iš senovės graikų žodžio εὔφωνος euphōnos, reiškia „gerai skambantis“ arba „saldaus balso“.

Trombonas

Trombonas (it. Trombone) – varinis pučiamasis (ambušiūrinis) muzikinis instrumentas. Atsirado Rytų šalyse. Europoje ėmė plisti nuo XIV a.

TRIMITAS

Trimitas – aukščiausio registro varinis pučiamasis intstrumentas. Trimitas pagamintas iš varinio du kartus sulenkto vamzdžio, kurio ilgis apie

130 cm – 150 cm. Turi puodelio pavidalo pūstuką.

 

Klarnetas

Klarnetas (it. clarinetto iš lot. clarus ‘aiškus’) – medinis muzikos instrumentas, chromatinis liežuvėlinis aerofonas. Altosoprano tesitūros klarnetų šeimos instrumentas. Pavadinimą gavo dėl aukšto, tyro, skaidraus balso.

SAKSOFONAS

Saksofonas – medinių pučiamųjų šeimos muzikinis instrumentas. Nors gaminamas iš metalo, tačiau priskiriamas prie medinių pučiamųjų, nes garsas išgaunamas nendriniu liežuvėliu. Saksofonu grojantis žmogus vadinamas saksofonistu.

VOKALAS

CHORINIS DAINAVIMAS

Choras yra muzikinis dainininkų ansamblis. Chorinė muzika, savo ruožtu, yra muzika, parašyta specialiai tokiam ansambliui atlikti. Chorai gali atlikti muziką iš klasikinės muzikos repertuaro, apimančio viduramžių epochą iki šių dienų, arba populiariosios muzikos repertuaro. Vikipedija