Ten, kur baigiasi žodžiai, prasideda muzika.
Vokiečių poetas Heinrich Heine
MUZIKA
Formalųjį švietimą papildančio ugdymo programos (FŠPU):

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. 

Smuikas  |  Gitara  |  Kanklės | Altas

Fortepijonas  |  Akordeonas  

Trombonas | Tūba | Eufonija | Fleita | Saksofonas | Klarnetas | Trimitas | Tenoras

Chorinis dainavimas

Neformaliojo vaikų švietimo programos (NVŠ):
POPURI
Dainavimo studija
ŽEMUOGĖS
Dainavimo studija
MĖTA
Dainos ir šokio studija
ADAGIO
Vokalinio meno studija
GERVĖS
Modernaus folkloro studija
AKORDAS
Gitaros studija
TIESIOG RITMAS
Būgnų studija
ANKSTYVASIS MUZIKINIS UGDYMAS
Trukmė - 1 metai, 6-8 metų vaikams
MUZIKOS MĖGĖJAI
Trukmė - 4 metai, vaikams nuo 7 metų. A-VARIANTAS: Muzikos instrumentas + pasirenkamasis dalykas B-VARIANTAS: Solinis dainavimas + pasirenkamasis dalykas
KRYPTINGAS MUZIKINIS UGDYMAS
Meno kolektyvuose. Trukmė - 4 metai – mokiniams, baigusiems pradinio arba pagrindinio muzikinio ugdymo programą
Previous
Next

STYGINIAI INSTRUMENTAI

SMUIKAS

Smuikas – styginis instrumentas turintis keturias stygas, suderintas kvintomis.Žemiausia styga yra G („sol“). Tai yra pats mažiausias ir aukščiausiai suderintas instrumentas, priklausantis smuiko šeimai. Šiai šeimai taip pat priklauso violončelė ir altas.

GITARA

Gitara – styginis muzikos instrumentas, kuriuo grojama pirštais arba mediatoriumi. Instrumentas sudarytas iš korpuso, grifo, stygų ir galvutės.

 

Gitara buvo ir yra plačiai naudojama XX a. susiformavusios elektroninės muzikos žanruose (rokas, metalas, džiazas, bliuzas ir kt.).

 

KANKLĖS

Kanklės – tradicinis, styginis lietuvių liaudies muzikos instrumentas, gnaibomasis chordofonas, daugiastygė citra su trapecijos formos rezonatoriumi. Drauge su latvų kuoklės, lyvių kandla, estų kanele, suomių bei karelų kantele ir rusų guslėmis įeina į Baltijos sritims būdingų ir giminingų instrumentų šeimą, bendrasis jų pavadinimas – Baltijos psalteriumas.

 

KLAVIŠINIAI INSTRUMENTAI

Fortepijonas

Fortepijonas – klavišinis muzikos instrumentas, mušamasis chordofonas (garsą sukelia plaktukėliais virpinamos stygos). Vienas populiariausių koncertams skirtų instrumentų, dažniausiai naudojamas klasikinėje ir džiazo muzikoje.

 

Kad stygos virpėtų, reikia jas iš anksto viena kryptimi įtempti. Fortepijonas išsiskiria plačiu diapazonu, turtingu tembru ir judria skambesio dinamika.

AKORDEONAS

Akordeonas – muzikos instrumentas, priklausantis liežuvėlinių aerofonų klasei. Akordeonu grojama spaudant klavišus ir mygtukus, taip atidarant kelią orui tekėti pro liežuvėlius ir sukelti garsą. Akordeonas labai populiarus Šiaurės Amerikoje, Kolumbijoje, Brazilijoje ir Prancūzijoje.

 

Groti akordeonu reikia turėti tam tikros fizinės jėgos, nes instrumentas yra gana sunkus. Akordeonas gali sverti nuo 1 iki 9-10 kilogramų (kai kurie sveria ir 13, ar net 15 kilogramų). Tai priklauso nuo to, iš ko ir kaip jis pagamintas. Taip pat akordeonai pasižymi savo gabaritais, todėl ne visais akordeonais gali groti vaikai ir mažesnio ūgio žmonės. 

PUČIAMIEJI INSTRUMENTAI

Trombonas

Trombonas (it. Trombone) – varinis pučiamasis (ambušiūrinis) muzikinis instrumentas. Atsirado Rytų šalyse. Europoje ėmė plisti nuo XIV a.

Apie 3 m ilgio metalinis vamzdis, sulenktas panašiai kaip S raidė. Viename gale taurės formos pūstukas, į kurį pučiama siekiant išgauti garsą. Kitas galas smarkiai išplatėjantis.

Tūba

Tūba – varinis pučiamasis (ambušiūrinis) muzikos instrumentas. Žemiausią garsą apimantis varinių pučiamųjų grupės atstovas.

Sukonstruota XIX a. pirmoje pusėje Vokietijoje. Buvo populiari kariniuose ir parkų orkestruose. Į simfoninio orkestro sudėtį įtrauktas vėliau, pakeitė serpentą (pučiamąjį instrumentą, neturėjusį stabilaus „boso“).

 

Eufonija

Eufonija taip pat žinoma kaip „Mažylė tūba“, yra vidutinio dydžio, 3 ar 4 vožtuvų,  kūgio formos, tenoro balso vario instrumentas, kurio pavadinimas kilęs iš senovės graikų žodžio εὔφωνος euphōnos, reiškia „gerai skambantis“ arba „saldaus balso“ (εὖ eu reiškia „gerai“ arba „geras“, o φωνή phōnē reiškia „garsas“, taigi „gero garso“). Eufonija yra instrumentas su vožtuvu. 

FLEITA

Fleita – medinis pučiamasis muzikos instrumentas, kuriuo garsas išgaunamas pučiant orą į skylutę, be mundštuko. Fleita grojantis asmuo vadinamas fleitininku.

 

SAKSOFONAS

Saksofonas – medinių pučiamųjų šeimos muzikinis instrumentas. Nors gaminamas iš metalo, tačiau priskiriamas prie medinių pučiamųjų, nes garsas išgaunamas nendriniu liežuvėliu. Saksofonu grojantis žmogus vadinamas saksofonistu.

 

Klarnetas

Klarnetas (it. clarinetto iš lot. clarus ‘aiškus’) – medinis muzikos instrumentas, chromatinis liežuvėlinis aerofonas. Altosoprano tesitūros klarnetų šeimos instrumentas. Pavadinimą gavo dėl aukšto, tyro, skaidraus balso.

 

TRIMITAS

Trimitas – aukščiausio registro varinis pučiamasis intstrumentas. Trimitas pagamintas iš varinio du kartus sulenkto vamzdžio, kurio ilgis apie

130 cm – 150 cm. Turi puodelio pavidalo pūstuką.

 

Dažniausiai trimitas yra transponuojantis instrumentas ir derinamas pagal Si bemolį. Muzikos notacijoje parašyta nata C trimitu skambės kaip Si bemolis – dviem pustoniais (tonu) žemiau. Tačiau esti ir kitų trimito derinimų. Lietuvoje paplito iš Vakarų Europos šalių.

 

VOKALAS

CHORINIS DAINAVIMAS

Choras yra muzikinis dainininkų ansamblis. Chorinė muzika, savo ruožtu, yra muzika, parašyta specialiai tokiam ansambliui atlikti. Chorai gali atlikti muziką iš klasikinės muzikos repertuaro, apimančio viduramžių epochą iki šių dienų, arba populiariosios muzikos repertuaro. Vikipedija